-673Dni -4Hodiny -9Minúty -32Sekundy

ČO JE TO DNA DAY?

DNA DAY je unikátny deň počas ktorého sa študenti, učitelia a verejnosť môže dozvedieť viac o genetike. Oficiálnym medzinárodným dňom DNA je 25. apríl kedy si pripomíname objavenie dvojvláknovej štruktúry DNA v roku 1953 a ukončenie projektu ľudského genómu v apríli roku 2003. V tento deň sa po celom svete konajú podujatia a súťaže pre mladých ľudí, študentov a širokú verejnosť. Študenti majú možnosť svoje vedecké projekty prezentovať výskumníkom z tejto oblasti, ako aj sa zúčastniť rôznych prednášok. Pilotný rok tohto podujatia sa na Slovensku uskutočnil v roku 2003 pri príležitosti 50. výročia objavenia štruktúry DNA. V roku 2018 sme si pripomenuli 65. výročie tohto objavu a opäť sa na Slovensku bude konať 66. výročie tohto objavu.

Výstava

Postery a interaktívne stánky vám ukážu čo bolo doteraz objavené.

Prednášky

Prednášky známych Slovenských ale aj zahraničných vedcov.

Diskusia

Diskusia k tejto téme sa uskutoční v rámci podujatia DNA DNA.

Video súťaž

Vytvorte skupinový projekt - video o výskume, ktorý vás zaujíma.

Výtvarná súťaž

Buďte kreatívni a pošlite nám svoj výtvor.

Foto súťaž

Vytvorte fotografiu a uverejnite ju na instagrame s hashtagom.

Hlavným cieľom DNA DAY na Slovensku je spomenúť si kľúčové objavy v genetike a zvýšiť povedomie verejnosti o DNA a jej dôležitosti.

UDALOSŤ

DNA DAY sa bude konať v niekoľkých slovenských mestách (Bratislava, Prešov, Nitra) s podporou univerzít, vedeckých inštitúcií alebo iných inštitúcií.

SPONZORI

Scroll to top